Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubice ocení úspěšné středoškoláky

9.10.2008 | Město Pardubice tradičně ocení nejúspěšnější studenty pardubických středních škol. Mezi studenty gymnázia, konzervatoře a chemické průmyslovky, kteří pravidleně dosahují vynikajících výsledků v národních i celostátních soutěžích, se letos zařadila i trojice studentů ze SOŠ a SOU v Poděbradské ulici.

 „Je ohromné, že i studenti z těchto, leckdy podceňovaných škol, se dokáží prosadit v celostátním měřítku,“ řekl předseda komise pro výchovu a vzdělávání Josef Kubát. Studenti SOŠ a SOU v Poděbradské ulici letos „bodovali“ v celostátním finále soutěže studentů středních a vyšších odborných škol, ve kterém soutěžící simulovali chování bankovních institucí a v soutěži o nejlepší www stránky studentské společnosti.
 
Město letos ocení 14 studentů ze čtyř středních škol, navržených však bylo mnohem víc. „Jen z konzervatoře jich letos bylo ke dvaceti. Je těžké vybírat, my jsme se rozhodli ocenit ty studenty, kteří se dobře umístili v  mezinárodních nebo v celostátních soutěžích.Všechno jsou to mladí lidé, kteří nechtějí být průměrní, kteří dělají něco navíc. Je těžké je srovnávat, věnují se různým oborům, ale podstatné je, že na sobě pracují, že rozvíjejí své nadaní. Stát o talenty zatím příliš nepečuje a tak je dobře, že se v Pardubicích těm nejlepším dostane alespoň ocenění města. Věřím, že se nám to v budoucnu vrátí,“ dodal Josef Kubát.
 
Ocenění spojené s finanční odměnou předá studentům 17. října na pardubické radnici primátor města Jaroslav Deml. Oceněni budou studenti pardubické konzervatoře, gymnázia v Dašické ulici, SPŠ chemické a SOŠ a SOU v Poděbradské ulici.  Věnují se přírodním a společenským vědám, hudbě a podobně. „Je úžasné, jakých výsledků tito mladí lidé dokáží dosáhnout již na střední škole, jak jsou cílevědomí a kolik volného času tomu věnují. Jejich práce jsou často na úrovni diplomek,“ řekl primátor.
 
Nejlepší středoškoláky město vyhlašuje již devátým rokem, od příštího roku chce oceňovat i studijní úspěchy žáků základních škol.
 
Nataša Hradní
oddělení vnějších vztahů