Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubice navštívil nový francouzský velvyslanec

16.12.2014 | Francouzský velvyslanec v ČR Jean-Pierre Asvazadourian navštívil v pondělí 15. prosince odpoledne Pardubice. Součástí jeho programu bylo také setkání s primátorem Pardubic Martinem Charvátem a jeho náměstky. Tématem setkání byly možnosti spolupráce Pardubic s některým z francouzských měst.

Návštěva francouzského velvyslance

"Ve Francii nemáme žádné partnerské město, což mě mrzí. Zvláště proto, že francouzská mentalita je v mnoha ohledech podobná té naší," řekl při setkání primátor Pardubic Martin Charvát. Ten dodal, že Pardubice hledají ve Francii potencionální partnerské město podobné velikostí i složením průmyslu a infrastruktury Pardubicím. "Jsem rád, že francouzský velvyslanec přislíbil pomoc při hledání partnerského města ve Francii. Díky výměně zkušeností s evropskými městy se mohou Pardubice stát městem, které má nezastupitelný význam na mapě Evropy," doplnil primátor Pardubic Martin Charvát.

Francouzský velvyslanec zase ocenil fakt, že francouzština není pro Pardubice absolutně neznámý jazyk. "Zjistil jsem, že se základy francouzštiny se mohou seznámit žáci některých pardubických základních škol. Potěšující je, že francouzsky se učí i mnoho studentů pardubických středních škol," řekl velvyslanec Jean-Pierre Asvazadourian.

Pardubický primátor i francouzský velvyslanec v ČR se shodli, že jejich setkání nebylo jen zdvořilostní, ale že bylo pomyslným vstupem Pardubic do francouzské společnosti. Pardubice tuto příležitost zcela jistě využijí.

 

tiskový úsek