Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubice – město bez bariér

6.11.2008 | Do konce tohoto roku budou další ulice v Pardubicích přístupnější i pro osoby se sníženou schopností pohybu. Projekt Pardubice – město bez bariér je druhou z šesti bezbariérových tras, jejichž realizace je plánována do roku 2011.

Cílem projektu je odstranění bariér na komunikacích ve městě. „Zatím ne všechny komunikace a chodníky v Pardubicích umožňují samostatný pohyb osob se zdravotním postižením nebo se sníženou pohyblivostí. Naší snahou je zlepšení podmínek pro samostatný pohyb všech těchto osob, proto budeme podobné projekty realizovat i v budoucnu,“ uvedl náměstek primátora Jan Kislinger.
 
Součástí stavby je instalace varovných, signálních a vodících pásů v přechodech, umělé vodící linie na volných prostranstvích nebo třeba odstranění bariér v prostorách autobusových zálivů. Tato etapa projektu se týká ulic Blahoutova, Jana Zajíce, Na Drážce, Sezemická, Štrossova, Bubeníkova, Jahnova a Pospíšilova náměstí.
 
Celkové náklady na tento projekt činí zhruba 5,6 mil. korun, z toho téměř 3,5 mil.korun město získá z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury.
 
Dana Rybnikárová
oddělení vnějších vztahů