Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubice mají finalistu ve Zlatém oříšku

5.12.2013 | Pardubice budou mít o tomto víkendu zastoupení ve finále 15. ročníku soutěže Zlatý oříšek. Tento projekt podporuje aktivní, nadané a úspěšné děti z České republiky. Do finále postoupilo 30 dětí, mezi nimi, jako jediný z Pardubického kraje, i jedenáctiletý Jakub Zeman ze ZŠ Pardubice - Dubina.

obrázek

„Do této soutěže se hlásí většinou děti zaměřené na jiné umělecké obory. Výtvarné změření je skutečně ojedinělé,“ řekla Jakubova třídní učitelka Edita Kárichová. Na finále Zlatého oříšku Jakub poveze model obrázku, se kterým letos bodoval v evropské umělecké soutěži. „Už se těším, až se budu moci na tento objekt přijet podívat do tvé školy,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková, která dnes Jakuba přijala na radnici, aby mu jménem města poděkovala za vzornou reprezentaci Pardubic v evropské soutěži. 

Koncem minulého školního roku totiž Jakub získal ocenění v umělecké soutěži Evropského patentového úřadu, kde v konkurenci tří tisíc děl dětí z celé Evropy obsadil druhé místo s obrázkem na téma Vynálezy a Evropa. Jak jeho 3D provedení zapůsobí na porotu Zlatého oříšku, se dozví již tento víkend v Brně, kde proběhne finále. 

Do soutěže o Zlatý oříšek Jakuba přihlásila ředitelka ZŠ Ludmila Kozáková. „Na Jakubovi úspěchy jsme hrdí a budeme mu určitě všichni držet palce,“ řekla. Hlavním smyslem tohoto projektu je motivovat děti k rozvíjení nejrůznějších činností, ale také ukazovat veřejnosti, že u nás máme úspěšné a šikovné děti.

 

                                                                                                                                       Nataša Hradní
                                                                                                                                       tiskový úsek