Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubice jsou Městem pro byznys desetiletí

15.11.2019 | Ve srovnávacím výzkumu, do něhož jsou každoročně zařazována všechna města a obce s rozšířenou působností, obstály Pardubice na výbornou. Město vynesly dlouhodobě dobré výsledky, zejména v oblasti přístupu veřejné správy, na první příčku krajského žebříčku. Pardubice se tak staly z podnikatelského hlediska lídrem kraje a Městem pro byznys desetiletí.

Město pro byznys desetiletí

„Je to velký úspěch obstát v desetiletém hodnocení. Klíčové je vyzdvihnout práci úřadu, protože tam jsme získali hodně bodů. Zároveň bych chtěl říci, že město Pardubice se snaží dlouhodobě s podnikatelskou sférou aktivně spolupracovat. Také se nám podařilo rozjet další projekt na podporu podnikání v Pardubicích, kterým je inkubátor P-PINK, kde se snažíme vytvořit prostředí i pro mladé, začínající podnikatele, aby měli perspektivu a neodcházeli třeba do Prahy. Jinak vycházíme z tradice města, které je zaměřeno na elektrotechnický a chemický průmysl. Historicky byla vybudována průmyslová zóna, kde se etablovaly podniky z elektrotechnického průmyslu. Významnou část peněz jsme také investovali do polytechnického vzdělávání a chceme vystavět centrální polytechnické dílny, kde by žáci a studenti mohli posilovat své zaměření na tyto obory a navazovat na tradice,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát, který titul Město pro byznys desetiletí převzal.

Pardubice bodují v tomto srovnávání pravidelně, a to nejen v krajském měřítku, kdy v uplynulých deseti letech byly šestkrát na prvním místě, ale také celorepublikově. Mohou se pochlubit výbornou úrovní elektronické komunikace, nadstandartním rozsahem úředních hodin, vysokým počtem studentů a učňů v odborném vzdělávání, výbornou dopravní dostupností a řadou dalších pozitiv, podporujících podnikatelské prostředí. To vše se pak odráží ve vysokém počtu firem, které na území města působí.

Tiskový úsek