Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubice dezinfikují zastávky MHD

25.3.2020 | V pátek začne v Pardubicích dezinfekce podchodů, zastávek MHD a městského mobiliáře. Je to další z opatření, které v rámci snížení rizika nákazy novým koronavirem přijal pardubický magistrát.

Bělehradská - zastávka směr centrum

Pracovníci Služeb města Pardubic budou od 27. března třikrát týdně, v pondělí, ve středu a v pátek, objíždět s vysokotlakým čističem a dezinfekčním roztokem čistit nejfrekventovanější místa zejména v centru města, podchody, lavičky a další městský mobiliář. „Na jedno ošetření všech vybraných míst najede četa, která bude dezinfekci provádět, 260 km,“ konstatoval vedoucí odboru dopravy pardubického magistrátu Vladimír Bakajsa.

Dezinfekci nejfrekventovanějších míst v centru města bude zajišťovat i jednotka sboru dobrovolných hasičů městského obvodu Pardubice I. „Dohodli jsme se Dopravním podnikem města Pardubic, který zakoupil přístroj a zapojíme se do dezinfekce zastávek městské hromadné dopravy,“ řekl velitel této jednotky Jiří Chmelík. Dobrovolní hasiči tak budou ošetřovat 25 zastávek městské hromadné dopravy v centru.

V Pardubicích byla přijata řada opatření, která mají v maximální možné míře zamezit šíření koronaviru. Například Dopravní podnik posílil spoje do průmyslových zón, kam denně dojíždějí za prací tisíce lidí a ve vozech MHD kromě mytí madel, podlah a bočnic vozidel desinfekčním prostředkem provádí průběžnou ionizaci vozů ozónem, městská policie se zase při své činnosti zaměřuje na kontrolu dodržování nařízení, které v souvislosti s koronovirovou epidemií vydala Vláda ČR.

 

Tiskový úsek