Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubice by mohly mít unikátní kynologický areál

3.10.2011 | Pardubice by v dohledné době mohly mít ojedinělý „psí“ komplex nabízející zázemí pro výcvik psů i další činnosti spojené s jejich chovem. Jeho součástí má být i víceúčelová hala splňující kritéria pro pořádání mezinárodních soutěží a výstav, která dosud v ČR není a v neposlední řadě také útulek pro psy a kočky. V areálu, který chce v Pardubicích vybudovat o.s. Berserk – K-9 team, mají vzniknout nové pracovní příležitosti i pro handicapované.

centrum6.jpg

„Občanské sdružení se na nás obrátilo se žádostí o podporu tohoto projektu. Po městě chce pozemek vhodný na stavbu tohoto areálu o výměře minimálně dvou hektaru, stavbu chce financovat z evropských dotací a z vlastních zdrojů. V současné době město řeší otázku vybudování nového útulku pro psy, který by kapacitou odpovídal velikosti našeho města a tak nás pochopitelně tento projekt zaujal. Nyní je na nás vytipovat vhodný pozemek,“ řekl náměstek primátorky František Brendl.

 

Berserk pet centrum s výcvikovými plochami, víceúčelovou halou má sloužit majitelům psů bez rozdílů plemen, využívat by jej měly i ozbrojené složky, ale také cvičitelé psů pro canisterapii, asistenčních psů a podobně. “Naším záměrem je vybudovat v Pardubicích komplex na evropské úrovni, který by se stal chloubou tohoto města a sloužil široké veřejnosti,“ řekl předseda občanského sdružení Slavomír Janoušek. „Sportovní hala, která by v centru měla být, v ČR není a citelně chybí,“ dodal. Areál by, podle něj, mohlo měsíčně využívat pro práci se psy zhruba 1000 osob. V Pardubicích je v současné době zaregistrováno více než 9.000  psů, fungují tu však pouze čtyři kynologická cvičiště, která navštěvuje zhruba 300 chovatelů. K projektu se také velice kladně vyjádřily nejen Kluby ČR ( Agility, Discdog, Flyball).

 

 „Projekt víceúčelového areálu pro psy nás zaujal především svou komplexností i jedinečností v rámci ČR. Mně osobně se líbí, že počítá i se zájmovými kroužky pro děti a zapojením handicapovaných. Určitě by sloužil velkému počtu lidí s láskou ke zvířatům, což je ideální i pro útulek a hledání nových majitelů pro opuštěná zvířata,“ dodal náměstek Brendl.

 

Nataša Hradní

tiskový úsek