Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubice budou v sobotu opět patřit maratóncům Poběží i reprezentanti partnerských měst

13.4.2011 | Pardubice budou v sobotu 16. dubna patřit sportovcům, zejména běžcům. V ulicích krajského města se poběží tradiční vinařský půlmaratón, závod s mnohaletou tradicí. Součástí atletického svátku bude také pohárový závod handbiků. Mezi sportovci, kteří se vydají na trať závodu, bude i téměř 80 sportovců z devíti partnerských měst Pardubic.

Organizátoři v programu pamatovali nejen na špičkové sportovce, ale na všechny obyvatele a návštěvníky města, kteří mají blízko ke sportu. Vedle více než 21 kilometrů dlouhé trati ústředního běhu bude připravena i trasa pro běh pro zdraví, zkrátka nepřijdou ani vyznavači in-line bruslí, kteří vyrazí na první letošní společné bruslení v ulicích právě po trase půlmaratónu.

 

„Vinařský půlmaratón je velkou událostí pro celé město, ale také pro atlety. Každoročně se jej účastní i zástupci některých partnerských měst. Letos ale bude jejich počet na startu rekordní. Díky dotaci z EU přijedou do Pardubic sportovci z našich partnerských měst v Německu, Slovinsku, Nizozemí, Velké Británii, Švédsku, Polsku, Bulharsku a Belgii. Celkem je to 78 sportovců, včetně čtyř vozíčkářů. Sejdu se s nimi v neděli a musím říci, že se na toto setkání těším. Měli bychom hovořit o roli sportu v procesu evropské integrace, což považuji za téma velmi aktuální,“ řekl náměstek primátorky František Brendl.

 

Komplikace přinese vinařský půlmaratón zejména motoristům. Ti musejí v Pardubicích v sobotu počítat s řadou dopravních omezení, která zasáhnou i do režimu městské hromadné dopravy. Po celou sobotu bude pro veškerou dopravu uzavřeno centrum města. Od 05:00 do 19:00 bude uzavřena třída Míru a spoje linek 1, 2, 5 a 13 pojedou mezi 05:00 a 09:00 a odpoledne od 15:00 do 19:00 po Sukově třídě, v mezičase bude centrum uzavřeno i pro veškerou městskou hromadnou dopravu.

 

Pardubický vinařský půlmaratón ovlivní dopravu i v dalších částech města. „Trasa závodu je stejná jako v minulých letech. Řidičům by si měli plánovat sobotní cesty tak, aby se pokud možno vyhnuli centru Pardubic,“ radí ředitel městské policie Petr Kvaš. „Motoristům bydlícím uvnitř běžeckého okruhu bych doporučil využít k výjezdu ranních hodin. Zcela nemožné to bude po startu půlmaratónu, tedy po 12:00,“ dodal. Domů by se motorizovaní obyvatelé Višňovky a dalších lokalit měli bez větších potíží dostat po 15:00. Lidé, kteří se v sobotu vydají na nákup do obchodního centra v ulici S. K. Neumanna musejí u krematoria v ulici Pod Břízkami odbočit do areálu bývalého železničního vojska a jím projet k nákupnímu středisku.

 

  

Nataša Hradní

tiskový úsek

 

Mapa s vyznačením trasy půlmaratónu i objízdných tras na www.Pardubice.eu v sekci Důležité informace