Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubice a Hradec chtějí spolupracovat v oblasti sportu

19.3.2008 | PARDUBICE - Východočeská krajská města Pardubice a Hradec Králové chtějí začít spolupracovat v oblasti sportovních aktivit pro širokou veřejnost. Na společném setkání rad obou měst, které se uskutečnilo v úterý 18. března v Pardubicích, jednali královéhradečtí a pardubičtí zástupci o vyhotovení takzvaného generelu sportovní vybavenosti.

Tento dokument bude na jedné straně analyzovat stávající možnosti sportovišť a na druhé straně poukáže na potřeby široké veřejnosti.     
„Zpracování generelu zabere zhruba půl roku. Poté bychom měli mít poměrně jasnou představu mimo jiné o tom, do jakých sportovišť je nutné investovat prioritně a co ještě počká, protože se podobné sportoviště nachází v nedalekém Hradci,“ vysvětlil pardubický primátor Jaroslav Deml. Náklady na vyhotovení generelu sportovní vybavenosti jsou předběžně odhadovány na přibližně 600.000 korun.
Pardubičtí a královéhradečtí radní na svém společném jednání také deklarovali zájem na zachování systému vzájemného uznávání jízdních dokladů v městské hromadné dopravě. V současnosti funguje vzájemné uznávání pouze u čipových karet. „Chtěli bychom, aby byla tato výhodná služba rozšířena i dále, tedy na jízdné pro seniory či studenty,“ uvedl královéhradecký primátor Otakar Divíšek. Z nedávných průzkumů vyplývá, že možnosti cestování ve vozidlech MHD napříč oběma městy využívají měsíčně řádově stovky lidí. „Je zajímavé, že zhruba o třetinu více je královehradeckých cestujících, kteří jezdí autobusy a trolejbusy v Pardubicích než pardubických cestujících v Hradci,“ doplnil ředitel pardubického dopravního podniku Tomáš Pelikán.
Na programu jednání byla i diskuse nad tématem zpracování komunálního odpadu. Pardubičtí i královéhradečtí radní se shodli, že někdejší projekt Pardubického kraje na vybudování velkokapacitní spalovny v Opatovicích nad Labem je již ve své podstatě mrtvý. „Je jasné, že skládkovat odpad nelze do nekonečna. Na druhou stranu nechceme, aby se území naší společné aglomerace stalo místem, kam se budou svážet desítky tun odpadků ze všech koutů republiky,“ podotkl pardubický primátor Jaroslav Deml.    
  
 
Michal Zitko
vedoucí kanceláře magistrátu