Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Ověřené výpisy z registrů lze pořídit i v infocentru

1.2.2008 | Z infocentra Pardubice Region Tourism na náměstí Republiky si od dnešního rána mohou návštěvníci odnést nejen informace o městě či kraji, ale také ověřené dokumenty. Vedle již zavedených služeb zde totiž začalo fungovat kontaktní místo Czech Point. Lidé tu mohou na počkání získat výpisy z katastru nemovitostí a z trestního, obchodního i živnostenského rejstříku.

Terminál se do infocentra přestěhoval z budovy magistrátu ve Štrossově ulici. „Ve Štrossově ulici se proto ruší ověřování podpisů a listin pro veřejnost. Tuto službu lidé najdou v budově magistrátu na náměstí Republiky a všude tam, kde jsou terminály Czech Point, tedy v informačním centru a na všech městských obvodech, s výjimkou Hostovic,“ řekl vedoucí odboru správních agend Petr Kramář.
 
Czech Point (Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál)  v informačním centru bude v provozu denně od 8:00, v pondělí a ve středu do 17:00, v úterý a ve čtvrtek do 15:30 a s pátek do 14:30. „Museli jsme kvůli tomu posunout otvírací dobu infocentra, v sobotu  ale otevíráme až v 9:00,“ dodal Martin Prorok, vedoucí Pardubice Region Tourism
 
Díky Czech Point mohou lidé získat na jednom místě a prakticky okamžitě ověřené výpisy, pro něž dosud museli na čtyři různé instituce. Za první stranu výpisu zaplatí poplatek 100 korun, za každou další stranu 50 korun. Za ověřovací doložku na dokumentu již nic neplatí.
 
Terminály Czech Point vznikají  v současné době v České republice v rámci pilotního projektu ministerstva vnitra. V ČR by mělo vzniknout na 4000  pracovišť Czech Point, která mají občanům zprostředkovat získání veškerých údajů, opisů a výpisů vedených v centrálních veřejných evidencích. Postupně by lidé měli mít možnost na těchto místech úředně ověřit dokumenty, listiny a podpisy a převést dokumenty do elektronické formy. Přes Czech Point budou moci také komunikovat s většinou úřadů státní i veřejné správy a získávat informace o průběhu řízení, která se jich týkají.
 
Nataša Hradní
úsek prezentace města