Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Olympijský park Pardubice 2016 přiblíží dětem různé druhy sportů

28.7.2016 | V parku Na Špici se včera před zahájením Olympijského parku Pardubice 2016 uskutečnila poslední tisková konference. Cílem setkání bylo představit, v jaké fázi se projekt OPP 2016 nachází, jakým způsobem bude fungovat a co se všechno se pořadatelům pro návštěvníky parku podařilo připravit. Nechyběla ani procházka po jednotlivých stanovištích, která se budou v centru celého OPP 2016 nacházet.

opt-37-of-52-.jpg

Setkání se zúčastnili také zástupci Pardubic a Pardubického kraje – primátor města Martin Charvát, náměstek primátora Jakub Rychtecký, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a krajský radní René Živný.

„OPP 2016 je prototypem jak v Pardubicích, tak v celé republice. Vážím si toho, co kolegové ve svých přesčasech nejen pro občany města připravili. Jsou za tím hodiny práce, hledání cest a naplňování vizí. Doufám, že se v Olympijském parku Pardubice 2016 všichni potkáme, společně se na těch 17 dní zastavíme, budeme relaxovat a fandit našim reprezentantům v Riu,“ konstatoval primátor města Martin Charvát.

Do realizace projektu se zapojil také Pardubický kraj, který jej podpořil částkou 1,5 milionů korun. Podle hejtmana Martina Netolického se Pardubice díky OPP 2016 stanou srdcem nejen celého kraje. „Zpočátku jsem myšlenku Olympijského parku Pardubice vnímal jako odvážný, na druhou stranu však realizovatelný počin. Pardubice se díky němu stávají olympijským srdcem nejen našeho regionu, jedná se o přesahový projekt, který zasáhne celé severovýchodní Čechy,“ poukázal na význam OPP 2016 hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. „V Riu máme navíc svoje želízka v ohni, a proto zde chceme podporovat především sportovce z našeho kraje. Součástí olympijské výpravy v Riu totiž budou i Jaroslav Kulhavý, Leopold König, Adam Ptáčník nebo Lukáš Gdula,“ dodal hejtman.

V rámci OPP 2016, který potrvá od 5. do 21. srpna, si budou jeho návštěvníci moci užít různé workshopy a exhibice, koncerty i animační programy. Cílem projektu však mimo jiné také je přiblížit dětem různé druhy sportů. „Na Olympijský park Pardubice se moc těším. Tuto akci navíc chápu jako příležitost pro děti, aby si vyzkoušely jednotlivé sportovní disciplíny a zjistily, jaký sport jim je šitý na míru,“ pronesl radní Pardubického kraje René Živný.

Příprava jednotlivých stanovišť pomalu vrcholí. Některá z nich by však i po skončení Olympijského parku mohla nadále sloužit veřejnosti nebo místním klubům. „Místní kluby, které působí na Labi a Chrudimce, budou moci dále využívat nové branky na vodní slalom, jež budou přístupné i veřejnosti.  Chceme také, aby některá stanoviště byla využívána i do budoucna a proto počítáme s tím, že bychom potřebné vybavení a pomůcky pro sportoviště Olympijského parku po skončení projektu přenechali sportovním klubům a mateřským a základním školám,“ zmínil další pozitiva OPP 2016 náměstek primátora pro sport Jakub Rychtecký.

Podle manažera OPP 2016 Pavla Stary odvádí všichni členové projektového týmu skvělou práci. „Na realizaci parku se podílí řada lidí. Všichni by si měli uvědomit, že jej nepřipravuje agentura, ale úředníci města. K chybám, které uděláme, se samozřejmě přihlásíme, ale v takto velkém projektu to bez chyb nejde. Jsme tým, selhání jedince je týmové a napravení také týmové. Výsledkem je pro nás spokojenost lidí a zážitek. Věříme, že děláme vše, aby chyb bylo minimum a zážitků nekonečno,“ nechal se slyšet Pavel Stara.

Zahajovací ceremoniál se uskuteční 5. srpna ve 20:16 hodin u fontánky na třídě Míru. Svou účast již potvrdila řada významných sportovních osobností. Dorazí například bývalý hokejový brankář a člen Síně slávy českého hokeje Dominik Hašek nebo dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová. Chybět zde nebudou ani známá jména ze sportovní oblasti. Zahajovacího ceremoniálu se zúčastní také bývalý československý atlet Imrich Bugár, basketbalista Jiří Welsch, bývalý basketbalista Jaroslav Kantůrek, bývalí hokejisté Vladimír Martinec a Dušan Salfický, bikrosařka Aneta Hladíková či paralympijská reprezentantka v plavání Tereza Diepoldová. U Českých drah bude navíc zajištěn speciální zpáteční spoj, který odjede z Pardubic do Prahy v 0:20 hodin.

Více informací o Olympijském parku Pardubice 2016 naleznete na webu www.pardubice.eu, www.olympijskeparky.cz nebo na facebookovém profilu Olympijský park Pardubice 2016.

 

Iveta Koubková

tiskový úsek