Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Od dubna přibude parkovací plocha u nádraží

26.3.2014 | V Pardubicích přibude téměř 400 míst pro parkování. Od 1. dubna bude pro motoristy zpřístupněna zpevněná plocha v areálu lihovaru proti nádraží Českých drah. Automobily zde budou moci bezplatně zaparkovat jak lidé, odjíždějící vlakem či autobusem například do zaměstnání, tak návštěvníci Pardubic.

nádraží

„Vzhledem k tomu, že společnost Sallerova výstavba, vlastnící parkoviště u hypermarketu Albert, plánuje část parkoviště zneveřejnit, hledali jsme možnost, jak rozšířit parkovací plochy v této lokalitě. Proto si město pronajme zhruba 6000 metrů čtverečných zpevněných ploch v areálu lihovaru, na nichž bude místo pro zaparkování 395 automobilů,“ řekl náměstek primátorky Michal Koláček.  

Vlastník pozemku upraví na vlastní náklady stávající plochu, zahrnující i část bývalého autobazaru, odbor dopravy magistrátu zajistí vodorovné i svislé dopravní značení.  „Vjezd na tuto plochu bude jak z ulice kpt. Bartoše, tak z ulice Palackého,“ upřesnil vedoucí odboru dopravy Vladimír Bakajsa. 

Město zaplatí za nájem odstavné plochy 90.000 korun měsíčně. V současné době jedná s Pardubickým krajem i Českými drahami o jejich možném podílu na této úhradě, neboť v lokalitě kolem nádraží parkují převážně návštěvníci města a lidé dojíždějící za prací. Na nádraží dojedou autem a dál pokračují vlakem do Prahy, Hradce Králové a podobně. 

Nataša Hradní
tiskový úsek