Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

O budoucnosti plaveckého areálu není definitivně rozhodnuto

13.3.2008 | O rekonstrukci Plaveckého areálu Pardubice, a především o budoucnosti skokanském bazénu, jednali zastupitelé Pardubic na úterním zasedání. Po dlouhé diskusi dali skokanskému bazénu poslední šanci. Pokud město do konce dubna tohoto roku nedostane písemný příslib dotace ve výši 50 milionů korun na rekonstrukci skokanského bazénu, zařízení zruší. Na jeho místě by byl, v rámci nutné rekonstrukce plaveckého areálu, vybudován aquapark(bazén atrakcí) pro širokou veřejnost.

„Obrátili jsme se s žádostí o finanční dotace na ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, na ministerstvo financí a na ČSTV, ale ani osobní jednání primátora Jaroslava Demla s předsedou ČSTV Vladimírem Srbem zatím nevedlo k příslibu význačné finanční dotace pro rekonstrukci skokanského bazénu,“ řekla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková.

Výstavba plaveckého areálu začala v roce 1959, sloužit začal sloužit v roce 1990. V roce 2001 započala postupná rekonstrukce hlavní budovy. Dnes areál, který vykazuje řadu závad, funguje na základě povolení krajského hygienika . V provozu může být nejdéle do konce června příštího roku. „Jen rekonstrukce skokanského bazénu by dle hrubého odhadu  stála 50 milionů korun, přičemž roční náklady města na provoz činí až 4 miliony korun. Přitom využití skokanského bazénu veřejností je minimální,“ dodala Fraňková.
Bazén využívají zhruba devět hodin v týdnu skokani, dvě hodiny vodní ragbisté, potápěči a akvabely. Koná se zde plavání těhotných žen a další aktivity.  „Bez skokanského bazénu by v Pardubicích nemohli trénovat skokani a vodní ragbisté. Všechny ostatní aktivity lze přesunout do 50 m bazénu,“ řekl předseda komise pro sport Petr Klimpl.
 
Plavecký areál může být v provozu nejdéle do konce června příštího roku. Jeho rekonstrukce bude trvat devět až dvanáct měsíců a má začít v lednu roku 2009. Zastupitelstvo města tedy musí na svém květnovém zasedání rozhodnout, zda bude skokanský bazén zachován, aby mohla být včas zpracována projektová dokumentace.
 
 
Dana Rybnikárová
oddělení vnějších vztahů