Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Nová vyhláška omezí provoz předzahrádek

25.6.2014 | Novela vyhlášky o veřejném pořádku, kterou v úterý schválili pardubičtí zastupitelé, omezuje provozní dobu restauračních zahrádek a předzahrádek, rozšiřuje lokality, kde platí zákaz pití alkoholu na veřejnosti a vymezuje další prostor pro volné pobíhání psů. V platnost vstoupí zhruba v polovině července.

noční Pernštýnské náměstí

„Stále častěji řešíme stížnosti občanů na hluk působený návštěvníky zahrádek. Proto jsme sáhli k omezení provozu. Zahrádky, s výjimkou historického centra města, mohou provozovatelé otevřít v 06:00, uzavřít je musejí nejpozději ve 22:00. Dosud mohly být otevřené až do půlnoci,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. 

Stanovením výjimky pro historický střed města chce město podpořit společenský život v této oblasti. Do půlnoci otevřené zahrádky a předzahrádky jsou běžné v obdobných destinacích v České republice i v zahraniční a přispívají k oživení a atraktivitě měst. 

Nová vyhláška o veřejném pořádku zároveň rozšiřuje lokality, v nichž platí zákaz konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích. Přibylo pět dalších míst v městském obvodě Polabiny, na MO I se zákaz nově vztahuje na náměstí Legií a další část ulice Štrossova, v MO III na část ulice K Pardubičkám. Pro MO V bude lokalita Jana Palacha, Češkova, Teplého, v níž už zákaz platí, rozšířena o další veřejná prostranství po obou stranách ulice Jana Palacha. Do vyhlášky bylo zařazeno okolí supermarketu Kaufland na Višňovce. Zákaz konzumace alkoholu bude nově platit také v okolí Základní školy Svítkov v ulici Žižkova a v ulici Kostnická.

Z podnětu Úřadu městského obvodu Pardubice III byl v novele vyhlášky vymezen další prostor pro volné pobíhání psů v katastrálním území Studánka. 

Nataša Hradní

tiskový úsek