Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Nevyužitá škola bude sloužit dětem a klientům s handicapem

24.9.2014 | Pardubické zastupitelstvo na svém posledním předvolebním zasedání schválilo záměr prodat budovu v Klášterní ulici č.p. 52 Základní škole a Praktické škole Svítání. Obecně prospěšná společnost objekt koupí za cenu určenou znaleckým posudkem.

Ilustrační foto 3

Škola Svítání chce v souladu se svým zaměřením budovu využít pro vzdělávání osob se zdravotním a sociálním handicapem. Přestěhuje do centra města své aktivity z Polabin a Nemošic, plánuje v Klášterní ulici zřízení sociální firmy zaměřené na drobnou výrobu, vznikne zde i služba pro dospělé s poruchami autistického spektra a podobně.

„Klienti Svítání se díky umístění v centru budou lépe adaptovat na život ve městě a snadněji se začlení do společnosti. Navíc městu se uvolní dvě budovy, které má dnes Svítání v dlouhodobém nájmu. Zřejmě je využijeme pro potřeby vlastních školských zařízení,“ řekl náměstek primátorky Jindřich Tauber. Výtěžek z prodeje budovy v Klášterní chce město použít na údržbu městského majetku.

V Klášterní ulici sídlila až do konce minulého školního roku MŠ, ZŠ a Praktická škola, nyní je budova již rok prázdná. Vzhledem k tomu, že město pro ni nenašlo využití a budova potřebuje rekonstrukci, rozhodlo se pro prodej. „Jsem rád, že jsme našli shodu a rozhodli pro přímý prodej škole Svítání, která jej využije pro veřejně prospěšné aktivity,“ dodal náměstek. Škole Svítání se podle něj již podařilo vyřešit otázku týkající se jak parkovacích míst, tak svozu žáků a klientů, má také zajištěný úvěr na financování nákupu.

Věřím, že toto rozhodnutí zastupitelstva nastartuje nový směr sociální politiky v našem městě. Větší sociální firma, která by zaměstnávala vyšší počet lidí s handicapem, ve městě stále chybí.

 

Šimon Hradní
tiskový úsek