Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Nejlepší pedagogové převezmou ocenění

19.3.2008 | Město Pardubice ocení u příležitosti letošního Dne učitelů nejlepší pedagogy. Pamětní listy převezmou 27. března na pardubické radnici. Nejlepší pedagogické pracovníky město oceňuje druhým rokem. Chce tak přispět ke zvýšení prestiže jejich práce.

„Práce pedagogů je fyzicky i psychicky  náročná a společnost ji dostatečně  nedoceňuje. Vyhlašování nejlepších pedagogů má dobré učitele podpořit, povzbudit, dát jim najevo, že město si jejich práce váží. Věříme, že tím přispějeme ke zvýšení prestiže tohoto povolání,“ řekla vedoucí oddělení komunitních služeb Jaroslava Zemánková.
 
První ocenění město udělilo v loňském roce 43 pedagogům. Stejný počet návrhů se na školském úseku radnice sešel i letos. O tom, který ze zaměstnanců si zaslouží ocenění za přínos pro výchovu a vzdělávání rozhodují samotná školská zařízení.  Na nich záleží, zda a koho na jeho udělení navrhnou. V současné době je v Pardubicích 17 základních škol, šestnáct z nich nominovalo mezi nejlepší pedagogy svého učitele. Ocenění obdrží také učitelky z mateřských škol a pracovnice Domu dětí a mládeže.
 
Slavnostní setkání se uskuteční  27. března v 16:00 ve Společenském sále pardubické radnice. Kromě  vybraných pedagogů se jej zúčastní i ředitelé škol, které je nominovali.
 
Nataša Hradní
oddělení vnějších vztahů