Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Nápady dětí mohou podpořit cestovní ruch

11.12.2014 | Majitelé chytrých telefonů by mohli mít ve svých přístrojích hru inspirovanou Pardubicemi. S nápadem přišel jeden ze žáků pardubické Waldorfské školy a přihlásil jej do soutěže pro školy, vyhlášené městem Pardubice na téma Máme rádi Pardubice.

město - letecký

 V soutěži se sešlo takřka dvacet námětů, jak podpořit cestovní ruch v Pardubicích a vylepšit image města.  Vítězným týmem se na základě verdiktu odborné poroty stala 8. A základní školy Pardubice – Staňkova. Hlavní cenu – adrenalinový zážitkový den v Lanovém centru Pardubice převezme při slavnostním vyhlášení výsledků 12. prosince v 15:45 hodin na Pernštýnském náměstí, kde se právě konají vánoční trhy. 

„Děti mají na spoustu věcí z pohledu dospělých velmi nekonvenční pohled a jsou schopny přinášet zajímavá řešení. Vítězný projekt je toho důkazem. Budeme se snažit o to, aby jejich dobré nápady nezůstávaly jen na papíře a mohly je uvést v život například s pomocí dotačního titulu města vypisovaného pro cestovní ruch,“ sdělil náměstek primátora pro školství a cestovní ruch Jakub Rychtecký. 

Soutěže se účastní kolektivy pardubických základních škol. Děti měly vytvořit kreativní projekt, vhodně řešící problematiku cestovního ruchu, záměrem soutěže ale bylo také posílit v mladých lidech patriotismus a identifikaci s městem, ve kterém žijí a podpořit jejich tvořivé myšlení i schopnost týmové práce. „ Očekávali jsme, že děti přijdou s originálními nápady. Projekt hry do telefonu a PC je opravdu zajímavý, ale vznikla i řada dalších zajímavých projektů,“ řekla Jana Fiedlerová z oddělení kultury a cestovního ruchu pardubického magistrátu. 

 

Nataša Hradní
tiskový úsek