Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Na řadě je veřejné projednání EIA na letištní terminál

1.10.2008 | V pondělí 13. října bude veřejně projednáván posudek a dokumentace záměru výstavby odbavovacího terminálu na pardubickém letišti. Stavbu připravuje provozovatel civilního letiště, společnost East Bohemian Airport (EBA).

S posudkem vlivu výstavby odbavovacího terminálu s parkovacími a zpevněnými plochami na životní prostředí (EIA) se do konce září mohla veřejnost seznámit  na odboru životního prostředí pardubického magistrátu ve Štrossově ulici, nebo na internetových stránkách CENIA. Nyní čeká EIA veřejné projednání, během něhož se musí zpracovatel posudku vypořádat s případnými námitkami proti záměru. Veřejné projednání se uskuteční 13. října v 15:30 ve velkém sále kulturního domu na Dukle.
 
„Během veřejného projednání mohou lidé, kteří mají k posudku připomínky, diskutovat s jeho zpracovatelem. Pak už ministerstvo životního prostředí vydá závěrečné stanovisko, tedy řekne zda projekt může být realizován, případně za jakých podmínek,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí Miroslav Míča.
 
Pardubické mezinárodní letiště nový terminál nutně potřebuje. V provozu je od roku od roku 1995 a  je jedním z pěti páteřních letišť v České republice. Zájem o jeho využití prudce roste zejména v posledních pěti letech. V loňském roce odbavilo téměř 94.000 osob a bez nového odbavovacího terminálu a dalších úprav se už neobejde. Nová letištní hala s kapacitou umožňující odbavení 250.000 cestujících za rok má podle záměru společnosti EBA na pardubickém letišti stát do konce roku 2012.
 
Nataša Hradní
oddělení vnějších vztahů