Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Na Pardubicku začal výzkum dopravního chování

17.3.2008 | Na Pardubicku a Královéhradecku začal v těchto dnech průzkum dopravního chování obyvatel. Potrvá do 30. května. Tazatelé navštíví vybrané domácnosti a jejich příslušníků se budou ptát na jejich každodenní cestování. Průzkum, který provádějí pracovníci společnosti GfK Praha, je anonymní a jeho výsledky by měly přispět k řešení některých dopravních problémů ve městě a v regionu.

Získaná data zpracují výzkumníci Univerzity Karlovy v Praze. „Odpovědi na výzkumné otázky umožní lépe porozumět důvodům volby různých dopravních prostředků a doufáme, že tak mohou přispět i k řešení některých dopravních problémů ve Vašem městě a regionu. Závěrečné výsledky výzkumu budou poskytnuty příslušným magistrátům a zveřejněny na našich internetových stránkách,” řekla Markéta Braun Kohlová z Centra pro otázky životního prostředí  při Univerzitě Karlově v Praze.  „K zodpovězení otázek není třeba mít žádné zvláštní znalosti,” dodala.
 
Tazatelé se podle jejího vyjádření budou prokazovaz průkazem společnosti GfK Praha. Se získanými údaji bude zacházeno v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Účast ve výzkumu je dobrovolná.  Více informací na stránkách http://cozp.cuni.cz/COZP-225.html
 
 
 
Dana Rybnikárová
oddělení vnějších vztahů