Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Na Nový rok přišlo v Pardubicích na svět šest miminek

2.1.2019 | V pardubické porodnici na Nový rok přivítali celkem šest novorozenců. Prvním miminkem roku 2019 se v Pardubicích stala holčička Antonie, která přišla na svět 1. ledna v 5:17 hodin. O pouhých pět minut později, v 5:22 hodin, se narodil Filip, jemuž sice prvenství v rámci Pardubic uniklo, z porodnice si však odnese titul první chlapeček Pardubického kraje narozený v roce 2019.

1. novoroční miminko

Hodně štěstí a zdraví do života všem šesti novorozencům dnes popřál také primátor Pardubic Martin Charvát. „Přeji první obyvatelce Pardubic narozené v roce 2019 i všem ostatním drobečkům, kteří spatřili světlo světa v pardubické porodnici 1. ledna, hodně zdraví a spokojený život – ať už bude v Pardubicích, nebo kdekoliv jinde,“ řekl při návštěvě porodnice primátor Martin Charvát, který všem šesti novorozencům, respektive jejich maminkám předal na památku zlatý přívěšek s kozorohem a kytičku. Antonie jako první letošní pardubické miminko navíc obdržela také zlatý řetízek. Po porodu měřila 49 centimetrů a vážila 3590 gramů. Doma ji spolu s maminkou Hanou netrpělivě očekává nejen tatínek, ale také její dvě sestřičky. Po Filípkovi, který vážil 2750 gramů a po porodu měřen nebyl, se narodili Vít (6:56 hodin), Radovan (7:50 hodin), David (18:37) a Veronika (23:40 hodin).

V Pardubické nemocnici přitom čekali na novoroční miminko nejdéle z celého kraje. Již v 0:14 hodin se ve Svitavách narodila holčička Verunka, jako druhá v kraji se v Ústí nad Orlicí narodila Kristýna (2:32 hodin) a třetím krajským novorozencem letošního roku je Viktorie narozená ve 3:19 hodin v Chrudimi. V rámci České republiky přišel na svět jako první chlapeček Tomášek, který se narodil minutu po půlnoci v nemocnici v Písku.

 

 

Tiskový úsek