Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Na letiště by mohla jezdit další linka

27.7.2018 | Pardubické letiště je na vzestupu a svědčí o tom i nedávné ocenění stotisícího návštěvníka. V současné době je možné z Pardubic odletět například do španělského Alicante, Řecka, Černé Hory, velmi oblíbenou se stala také pravidelná linka Pardubice – Londýn. Vzhledem k vytíženosti letištního expresu, který sváží cestující ke všem letům společnosti Ryanair z Pardubic do Londýna, by mohla od března příštího roku až k letišti zajíždět další linka MHD.

EBA nový terminál

„Jak s ředitelem dopravního podniku Tomášem Pelikánem, tak ředitelkou letiště Hanou Šmejkalovou jsme se shodli, že je potřeba zajistit nějaký další spoj, který by převážel cestující z centra města na letiště. Od začátku letošního roku již funguje nová linka MHD - letištní expres, která vyjíždí z hlavního nádraží směrem na letiště a naopak a je v současné době opravdu vytížená. Dohodli jsme se proto, že Dopravní podnik města Pardubic zpracuje několik variant řešení této situace,“ podotýká primátor Pardubic Martin Charvát.

Linka 90 jezdí na trase Hlavní nádraží – Letiště terminál a nabízí expresní spojení z Hlavního nádraží ke všem letům společnosti Ryanair z Pardubic do Londýna. „Od 1. února 2018, kdy tento expres poprvé vyjel, převezl přes 15 tisíc cestujících. Vzhledem ke zvyšujícímu se počtu letů a tudíž i pasažérů navrhuje pardubický dopravní podnik, jako jedno z dobrých řešení, prodloužení stávající linky č. 9. Tato linka jede ze sídliště Dubina přes centrum, obsluhuje nejdůležitější přestupní zastávky a končí od března 2018 na zastávce Hlavní nádraží. Její prodloužení až na Letiště terminál by zajistilo další pravidelné spoje na tuto zastávku,“ informuje ředitel Dopravního podniku města Pardubic Tomáš Pelikán.

 

 

Tiskový úsek