Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Multikulturní týden v Pardubicích

3.5.2011 | V Pardubicích v těchto dnech probíhá Multikulturní týden 2011. Zahájen byl 29. dubna tanečním večerem na Hronovické scéně, 6. května ho v Divadle 29 zakončí čečenská hudební skupina Ekvátor. Hlavními organizátory akce jsou Centrum na podporu integrace cizinců pro Pardubický kraj a Europe Direct Pardubice, jedním z partnerů je i město Pardubice.

Samotná radnice je organizátorem čtyř akcí z kompletního programu Multikulturního týdne. V neděli 1. května se ve společenském sále radnice představili tanečníci tanga z Buenos Aires a v pondělí 2. května měla vernisáž výstava honduraské malířky Evy Pineda v prostorách Zelené brány. V pátek 6. května pak bude zmiňovaný společenský sál patřit orchestru gamelan a vystoupení indonéských tanečnic, tedy programu, který město Pardubice připravilo společně s Velvyslanectvím Indonéské republiky v ČR. Poslední akcí, která časově nezapadá do programu Multikulturního týdne, ale rozhodně se ponese ve stejném duchu, pak bude ve čtvrtek 19. května koncert uruguayského kytarového dua Umbral. Jeho vystoupení se uskuteční v prostorách pardubického zámku.

 

 

Vedle mnoha dalších akcí, které jsou součástí Multikulturního týdne, stojí za zmínku Multikulturní jarmark, jehož dějištěm bude v pátek 6. 5. Pernštýnské náměstí. Prodejci z celého světa budou nabízet ochutnávky tradičních kuchyní a rukodělné výrobky. Vystoupí zde mnoho zajímavých hudebníků, tanečníků a můžete se zúčastnit soutěže ve skládání vlajek EU – Vlajkohraní.

 

 

Cílem Multikulturního týdne je zprostředkovat různými formami setkávání cizinců s majoritní společností a podpořit je ve společném soužití. Jeho podrobný program je k dispozici na internetových stránkách www.ipardubice.cz v sekci Zveme vás.

 

 

 

tiskový úsek