Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

MŠ Doubek aspiruje na Stavbu roku

8.9.2021 | Nedávno postavená mateřská škola ve Svítkově bojuje spolu s dalšími 32 objekty o titul Stavba roku 2021. Budova, kterou pro město navrhla architektonická kancelář Med Pavlík architekti, dokázala odbornou porotu svou kompozicí i použitým materiálem uchvátit natolik, že postoupila do celorepublikového finále, jehož vyhlášení proběhne 18. října v pražské Betlémské kapli.

Nominace MŠ Doubek na Stavbu roku 2021

Areál nové mateřské školy se podařilo postavit za přibližně 14 měsíců, za tu dobu zde byly vybudovány nejen prostory určené dětem, ale také administrativní zázemí pro personál a vedení mateřské školy či parkovací místa pro zaměstnance i rodiče. Náklady ve výši zhruba 63 milionů korun přitom zahrnovaly nejen výdaje spojené se stavbou objektu, ale i pořízením veškerého vybavení a gastrotechnologie. Školka tvořená třemi pavilony a zhotovená převážně z přírodních materiálů disponuje také dostatečným prostorem pro venkovní aktivity a krytou terasou, která byla přistavěna ke každému pavilonu. Městu se navíc na výstavbu MŠ Doubek, kterou v současné době navštěvuje 75 dětí a která je v provozu od školního roku 2020/2021, podařilo získat dotaci ve výši 51 milionů korun z Integrovaného regionálního operačního programu, ze specifického cíle zaměřeného na zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení.

O vítězi rozhodne odborná porota pod vedením architekta Jana Vrany složená ze zástupců vypisovatelů z řad architektů a inženýrů. Kromě předsedy Jana Vrany jsou jejími členy Martina Hovořáková (Nadace ABF), Renata Zdařilová (ČKAIT), Jan Pašek (SPS ČR) a Ladislav Vaněk (MPO ČR).

 

Tiskový úsek