Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Mladí výtvarníci ze čtyř evropských zemí si užili Pardubice

23.5.2016 | Čtyři desítky mladých výtvarných talentů z Pardubic, polského Belchatowa, slovenské Považské Bystrice a maďarského Csongrádu se sešly ve městě perníku ke společnému tvoření. Projekt s názvem "Invasion of the Talents", který je určen talentovaným dětem a mládeži (od 10 do 15 let) v oblasti vizuálního umění, počítá během dvou let celkem se čtyřmi workshopy – a začal 18. května u nás v Pardubicích, kde se vždy deset dětí z každé země setkalo poprvé!

invaze talentů

Odborným garantem a místem, kde umělecký workshop probíhal, byla až do dnešního dne, tedy celých šest dnů Galerie města Pardubic. V rámci zdejšího workshopu si děti mohly vyzkoušet různé umělecké techniky pod vedením odborných lektorek.

„Smyslem projektu je podpořit talentované děti v oboru vizuálního umění v jejich rozvoji a dovednostech. Hlavním motem tohoto prvního workshopu bylo Setkání a myslím, že to bylo skvěle zvolené téma, které rezonuje i ve výsledných pracích mladých výtvarníků. Jsem nadšená z takových výsledků a těším se na další spolupráci,“ uvedla Sylwia Pędziwiatr, vedoucí odboru PR, kultury a sportu města Bełchatów.

„Jsem rád, že se do výběru dostaly děti z výtvarných oborů ZUŠ Polabiny a ZUŠ Havlíčkova. Pod dohledem odborníků mohly po celou dobu brousit svůj talent. V rámci tohoto dvouletého projektu budou moci děti z Pardubic tvořit také v polském Belchatowu, slovenské Považské Bystrici a maďarském Csongrádu. Věřím, že získají zkušenosti a přátelství, která přetrvají a budou pro ně motivací do budoucna,“ dodal náměstek zodpovědný za kulturu v Pardubicích Jakub Rychtecký. 

Jeden den děti společně poznávaly Pardubice - v rámci procházek se podívaly na Pohádkové království na zámek, na I. dostihovou kvalifikaci i do lanového centra. Další setkání čeká čtyřicet talentovaných výtvarníků už letos v září, kdy pojedou na výtvarný plenér do Polska. Společný projekt čtyř měst je financovaný z Višegrádských fondů.

 

tiskový úsek