Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Mezi svátky budou některé agendy fungovat omezeně

21.12.2015 | Některé agendy pardubického magistrátu budou mezi vánočními svátky fungovat omezeně. Kvůli celorepublikové odstávce systému bude od Vánoc až do konce roku uzavřen úsek občanských průkazů a cestovních dokladů. Posledním dnem, kdy si občané mohou vyzvednout hotové doklady, nebo požádat o nové, je 23. prosinec.

pardubice-logo-1c.jpg

Na Silvestra, tedy ve čtvrtek 31. prosince, dojde k částečnému omezení úředních hodin. Všechny budovy magistrátu budou otevřené pouze do 12 hodin. 

S přelomem roku souvisí také účetní uzávěrky, pokladny magistrátu tak budou 31. 12. zavřené. Oddělení dopravně správních agend, které má na starosti mj. řidičské průkazy, bude také fungovat kvůli odstávce pokladen pouze omezeně. Výjimkou bude pokladna v Černé za Bory, kde sídlí registr motorových vozidel. Ta bude v provozu i na Silvestra. 

Vzhledem k novele vyhlášky pozor na používání zábavní pyrotechniky! 

Pro užívání a provozování zábavní pyrotechniky, včetně pyrotechnických efektů od světlic, dělobuchů apod. je vydán striktní zákaz, a to na celé území prvního pardubického obvodu. Oslav spojených s příchodem nového roku, tj. 31. prosince a 1. ledna, se zákaz netýká. Mimo uvedené období může individuální výjimky pro konkrétní případy žadatelům udělit místně příslušná rada, resp. zastupitelstvo městského obvodu. 

 

tiskový úsek