Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Město zateplí další školy a školku

18.6.2014 | Zateplení se dočkají další dvě základní školy a jedna mateřská. Město vypsalo výběrové řízení, projektová cena stavebních prací u všech tří škol přesahuje částku 58 milionů korun s DPH. Na projekt úspory energií město dostane dotaci z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP).

škola Závodu míru po rekonstrukci

V tomto kole zateplování základních a mateřských škol přišla řada na ZŠ Ohrazenice, ZŠ Družstevní a MŠ Na Třísle, celkové náklady jsou podle projektové dokumentace 58,3 milionů korun. „Ze zkušeností předpokládám, že vysoutěžená cena bude nižší. Z OPŽP dostaneme až 90 procent uznatelných nákladů. Přesná suma se bude odvíjet od vítězné nabídky,“ uvedl náměstek primátorky Jindřich Tauber.

Pardubice investovaly za posledních sedm let do zateplení mateřských a základních škol více než 445 milionů korun. Více než polovinu těchto investic uvolnilo ze svého rozpočtu město, přes 219 milionů získalo z evropských dotací a od státu prostřednictvím Státního fondu životního prostředí. Díky těmto penězům výrazně snížilo energetickou náročnost 21 školských zařízení.

 

Šimon Hradní
tiskový úsek