Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Město pro své klienty buduje nový orientační systém

17.9.2014 | Lepší orientace v budovách magistrátu a rychlejší vyřízení potřebných záležitostí – to jsou hlavní důvody, proč magistrát začal pro své klienty instalovat nový orientační systém. Pilotním projektem je budova ve Štrossově ulici, kde sídlí například stavební úřad nebo odbor hlavního architekta, následovat budou další objekty magistrátu.

Nový orientační systém ve Štrossově ulici

Systém, s jehož přípravou město začalo již loni, vznikl na základě potřeb klientů. „Prošli jsme všechny budovy magistrátu, vyhodnotili nejpalčivější problémy a na základě toho jsme se rozhodli úřad tímto způsobem modernizovat,“ uvedl tajemník magistrátu Michal Zitko. „Dosluhující navigační systém v našich budovách je již zastaralý, nedostačující. Vytvoření nového orientačního systému je proto logickým krokem k zlepšení klientského servisu magistrátu,“ dodal Zitko.

„Docílili jsme vizuálního vyčištění celé budovy magistrátu ve Štrossově ulici. Design tabulí je navržen tak, aby esteticky vyhovoval ve všech budovách úřadu, od historické radnice, po současné administrativní budovy. Celý orientační systém doplňují pomocné piktogramy a infokiosek,“ představil nový orientační systém Štěpán Vacík z odboru hlavního architekta magistrátu.

Vybavení budovy magistrátu ve Štrossově ulici stálo zhruba 130 tisíc korun. Část nákladů město ušetřilo tím, že grafické návrhy dělali sami zaměstnanci úřadu, nikoliv externí firma. „Informační kiosek je doplňkem k celému orientačnímu systému, kde si lidé mohou přímo najít kancelář konkrétního úředníka, nebo umístění agendy, která je zajímá,“ popsal fungování nového systému Jaromír Flegr z odboru informačních technologií. Jednotlivé odbory jsou odlišeny barvami pro snadnější orientaci.

Nyní se předělává budova v ulici U Divadla, kde sídlí odbor majetku a investic (například veřejností velmi často vyhledávané oddělení správy bytových a nebytových prostor) a odbor sociálních věcí. Dalším v pořadí bude živnostenský úřad v ulici Gorkého. „V současné době také jednáme s krajským úřadem a doufáme, že nám dají svolení umístit tento systém i do budovy bývalého okresního úřadu na náměstí Republiky,“ dodal tajemník magistrátu. Nového orientačního systému se časem dočká i budova historické radnice na Pernštýnském náměstí.

 

Šimon Hradní
tiskový úsek