Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Město přijímá opatření proti šíření covidu

14.10.2020 | Město Pardubice přijímá opatření, nezbytná pro boj se šířením onemocnění covid-19. Pro děti rodičů, bez jejichž práce se společnost v současné epidemiologické situaci neobejde, zajistí v době uzavření základních škol provoz v jednom ze svých školských zařízení, pro bezdomovce s nařízenou karanténou, případně potřebou domácí izolace, krátkodobé ubytování.

MO III Cov

„Jsou to opatření, které je nezbytné udělat. V tuto chvíli si nemůžeme dovolit, aby nám zdravotníci a další lidé takříkajíc v první linii zůstávali doma, protože se o jejich děti v době přerušení školní výuky nemá kdo postarat. Stejně tak nemůžeme připustit, aby se lidé bez domova, kterým byla nařízena karanténa, nebo jim bylo diagnostikováno onemocnění covid a mají být v domácí izolací, pohybovali mezi zdravou populací. Tímto opatřením chráníme především ji,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

 

Rada města Pardubic proto schválila využití základní školy npor. Eliáše v Polabinách pro péči o děti zdravotníků a složek IZS. O školáky od šesti do deseti let zde bude, po dobu uzavření základních škol, postaráno ve všední dny od 6:30 do 16:30 hodin. Zařízení bude fungovat za přísných hygienických opatření, včetně celodenního nošení roušek a ranního zdravotního filtru. Podobně by pro mladší děti v případě uzavření mateřských škol fungovala pro předškolní děti mateřská škola v Brožíkově ulici v Polabinách.

Pro lidi bez přístřeší, případně i obyvatele pardubických azylových domů, město vyčlenilo čtyři malometrážní byty 1+1 v Husově ulici. Byty mají základní vybavení (stůl, židle, postel, lůžkoviny atd.) a v každém mohou být ubytovány dvě osoby. Bude zde o ně postaráno, včetně stravy, nebudou se však moci ze svého přechodného azylu vzdálit. Ve chvíli, kdy byty dostanou první obyvatele, bude bezpečnostní agentura zajišťovat nepřetržitě sedm dní v týdnu jejich celodenní ostrahu.

„Jsme samozřejmě připraveni, v rámci své působnosti, v případě potřeby učinit další opatření, abychom maximálně chránili zdraví obyvatel Pardubic. Každý z obyvatel města by si ale měl uvědomit, že při zvládnutí této situace se bez respektu k opatřením nařízeným vládou ČR a bez ohleduplnosti k druhým, neobejdeme ,“ dodal primátor Charvát. 

Tiskový úsek