Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Město podpoří aktivity, které o prázdninách oživí Pardubice

3.3.2008 | Zvláštní grant, vyhrazený pro projekty, které oživí Pardubice v době prázdnin, vypisuje pardubický magistrát. Na aktivity pro pardubické léto má město připraveno 200.000 korun. Tento „grant na otevřený kulturní program v době letních prázdnin“ v minulých letech napomohl například vzniku letního kina v Tyršových sadech.

„Rádi bychom, aby tyto peníze napomohly vzniku aktivity pro co nejširší skupinu lidí, nejlépe pro děti a mládež. Aby se školáci o prázdninách nemuseli bezcílně potulovat ulicemi, nebo se nudit doma. To s sebou nenese nic dobrého. A samozřejmě bychom preferovali, kdyby se takováto aktivita v následujících letech opakovala,“ řekla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková.
 
Díky grantu na otevřený kulturní program v době letních prázdnin začalo například v roce 2006 v pardubických Tyršových sadech promítat letní kino. Dnes je jediným letním kinem v Pardubickém kraji a jedním z mála v celé ČR.  Během dvou let se stalo důležitou kulturní aktivitou v Pardubicích a jeho dotace je již samostatnou položkou městského rozpočtu.
 
Pro letošní prázdniny připravuje společnost Attack Media, která kino provozuje, dalších zhruba 60 filmů. Letní kino promítá každý prázdninový den, pokud to počasí dovolí. V loňském roce navštívilo biograf pod širým nebem, ve kterém se nevybírá vstupné, na 50.000 diváků.
 
O grant pro rok 2008 mohou uchazeči žádat do 31. března. Musejí zároveň mimo jiné předložit podrobný scénář a rozpočet celé akce. Více informací o dalších podmínkách na odboru komunitních služeb, telefon 466859477.
 
Nataša Hradní
oddělení vnějších vztahů