Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Město podnikatelům po dobu rekonstrukce zlevní nájemné

23.4.2014 | Nájemné v nebytových prostorech, které patří městu, během rekonstrukce třídy Míru a Sladkovského ulice rapidně klesne. Rada města schválila slevu 60 procent na nájemném pro provozovnu Hrubý na třídě Míru a Kutil v ulici Sladkovského.

2. dubna 2014

Rada města tak vyhověla žádosti místních podnikatelů, kteří podle vlastních slov kvůli rekonstrukci hlavní pardubické ulice a přilehlé ulice Sladkovského přijdou o významnou část svých tržeb na dlouhou dobu. Oprava třídy Míru má být hotová do konce února příštího roku.

„Myslím, že každý majitel nebytových prostor by si měl vážit svých nájemníků. Ve chvíli, kdy mají z objektivních důvodů ztížené podnikání, by jim měl dočasně ulevit z nájmu. Je to lepší, než o takového nájemníka přijít,“ řekl náměstek primátorky Michal Koláček.

Náměstek Koláček nyní jedná s Rozvojovým fondem Pardubice, aby pro podnikatele v jeho prostorech udělal to samé. „Chceme se dohodnout na stejném principu, aby byly podmínky pro naše nájemce podobné. Bez rozdílu, zda mají provozovnu v městském objektu nebo v nebytových prostorech rozvojového fondu,“ doplnil Koláček. „Rozvojový fond je připraven na takové jednání. Budeme ale muset zohlednit i fakt, že našim nájemcům poskytujeme desetiprocentní slevu na nájemném kvůli rekonstrukci třídy Míru již dva roky,“ řekl ředitel Rozvojového fondu Pardubice Martin Charvát.

 

Šimon Hradní
tiskový úsek