Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Město hodnotí „školní“ webovky

7.11.2011 | V těchto dnech v Pardubicích vrcholí soutěž o nejlepší internetové stránky pardubických základních a mateřských škol a domů dětí a mládeže. Město se jejím vyhlášením rozhodlo motivovat svá školská zařízení k dalšímu rozvoji webové prezentace, kterou považuje za důležitý nástroj moderní komunikace.

„Tuto soutěž jsme vyhlásili proto, abychom zjistili, jaká je úroveň webových prezentací našich zařízení a pak nastavili určitý standard, kterého chceme aby dosáhly. Musím říci, že jsem byl velmi překvapen rozdílnou úrovní jednotlivých webových stránek, některé jsou špatné. Vítězné weby budou jakýmsi standardem, jak by postupně měly vypadat stránky všech našich škol, jakou by měly mít funkci, zkrátka kam by se měly posunout,“ řekl náměstek primátorky František Brendl.

 

Kvalitu webových stránek 29 mateřských a 17 základních škol, stejně jako tří DDM, hodnotila komise, v níž byly zastoupeni odborníci z magistrátu, pardubické univerzity, ale i soukromého sektoru.  Zaměřili se na rozsah, aktuálnost a relevanci informací, stejně jako na grafickou prezentaci, použitelnost webů, nápaditost, ale i technické parametry.

 

Komise hodnotila samostatně internetové prezentace škol základních a mateřských a v každé kategorii vybrala tři nejlepší, domy dětí a mládeže budou mít jediného vítěze. Výsledky soutěže, která je spojena s finanční odměnou pro vítěze, budou vyhlášeny ve čtvrtek 10. listopadu ve 14:00 ve Společenském sále pardubické radnice. Součástí slavnostního vyhlášení vítězů bude také prezentace nejlepších stránek.

 

Nataša Hradní

tiskový úsek