Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Město bude o hokeji jednat s miliardářem Dědkem

30.4.2020 | S květnem začnou finální jednání, která mají vést ke vstupu strategického partnera do HC Dynamo Pardubice. Podle rozhodnutí zastupitelstva města bude pracovní skupina, složená ze zástupců orgánů HC a tří nejsilnějších zastupitelských klubů, jednat o podmínkách vstupu již pouze s Petrem Dědkem.

logo Dynamo

Pro toto řešení hlasovalo na dubnovém jednání 24 zastupitelů. Druhý zájemce o vstup do hokejového klubu, respektive společnost Sportovní investiční a.s., kterou reprezentuje majitel FK Pardubice Vladimír Pitter, získal hlasy pěti zastupitelů.

Dle diskuzních příspěvků vrchlabský miliardář získal podporu zastupitelů nejen díky svému ekonomickému potenciálu, v nichž zastupitelé vidí naději pro stabilizaci hokejového klubu, ale i díky pomoci, kterou poskytl klubu na sklonku minulé sezony, kdy se HC nedařilo a zcela reálně hrozil jeho sestup z extraligy.

Zastupitelé na včerejším jednání schválili principy stabilizace hokejového klubu tak, aby byly hráčské i ekonomické výsledky klubu v další sezoně lepší, než v sezoně uplynulé. Město klub podpoří například snížením cen za pronájem ledové plochy, navýšením reklamního plnění či dotací vstupenek na hokejová utkání. Na jednáních, která v nejbližších týdnech zástupce města s Petrem Dědkem čekají, budou dohodnuty přesné podmínky, za nichž nový strategický partner do klubu vstoupí.

Tiskový úsek