Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Měsíc únor na vojenském letišti

4.2.2008 | Na pardubickém letišti pokračuje praktický výcvik pilotů Armády České republiky. Dle sdělení kapitánky Ivy Machové ze správy pardubického letiště je pro měsíc únor plánován na vojenském letišti provoz přibližně ve stejné podobě a rozsahu jako tomu bylo v předcházejícím období.

Výcvik pilotů bude soustředěn do pracovních dnů. Letovými dny by mělo být pondělí v době od 12.00 hod do 21.00 hod. V úterý, ve středu a ve čtvrtek  se počítá s činností dvou směn a to v době od 9.00  do 15.00 hod. a od 15.00 do 21.00 hod. Víkendové  dny by neměly být hlukem  vojenských letounů zatíženy.  Z letecké techniky bude možno spatřit provoz především proudových letounů L-39, menších dopravních L-410 a vrtulníků Mi-2.

Kromě těchto již známých „domácích letounů" nelze vyloučit  ani provoz jiných letadel. Například letouny Gripen z letecké základny Čáslav nebo jiné typy dopravních letadel  zdejší letiště využívají k plnění potřebných cvičení a k nácvikům různých manévrů pro vlastní piloty. V žádném případě se nejedná  o nárůst leteckého provozu, ale o uskutečnění několika jednotlivých letů. 

úsek prezentace města