Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Majitelům privatizovaných bytů slouží nové poradenské centrum

17.3.2008 | Obyvatelům privatizovaných bytových domů, ale i těm, jejichž byty privatizace teprve čeká, slouží od tohoto týdne Bytové poradenské centrum. Kancelář centra sídlí v Domě služeb a nabízí služby, které mají pomoci vlastníkům bytů a bytových domů zajistit vyšší kvalitu stávajícího bytového fondu.

Myšlenka na zřízení tohoto centra vzešla z projektu Zlepšování kvality života obyvatel na českých sídlištích, který v letech 2004 až 2007 probíhal v Pardubicích. Mimo jiné ukázal, že největším problémem a překážkou při správě bytových domů je fakt, že představitelům družstev a společenství vlastníků chybějí  informace z oblasti správy domů, ale také technické znalosti. Právě zde je prostor pro poradenské centrum.
 
„Vznik a fungování centra podpořilo město, finančně pak Ministerstvo zahraničních věcí Nizozemského království v rámci programu MATRA a projektu Zlepšování kvality života obyvatel na českých sídlištích,“ řekla Dana Dosoudilová Drtinová, jedna ze zakladatelů občanského sdružení Bytové poradenské centrum.
Poradenské centrum nabízí širokou škálu služeb z oblasti správy a údržby bytových domů. Většina těchto služeb je poskytována zdarma. Zpoplatněno je odborné poradenství (právní, ekonomické, stavební). Kancelář bude otevřena ve čtvrtek od 16:00 do 19:00, v ostatní dny se budou pracovníci centra klientům věnovat po telefonní dohodě. Více informací na stránkách poradenského centra

Nataša Hradní
oddělení vnějších vztahů