Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Magistrát musí vyměnit na 3000 parkovacích průkazů

31.10.2011 | V Pardubicích je v současné době vydáno zhruba 3000 parkovacích průkazů označujících vozidlo přepravující těžce zdravotně postiženou osobu. Ty musí magistrát postupně vyměnit za průkazy nové, platící i v ostatních zemích Evropské unie.

Ilustrační foto

„Mezinárodně platný parkovací průkaz už automaticky dostávají všichni, kterým jej vystavujeme poprvé. Od začátku října také měníme stávající průkazy. Ty platí až do 31. prosince 2012. Zatím se o ně hlásí převážně ti, kteří plánují cestu do zahraničí,“ řekla vedoucí odboru sociálních služeb Jana Procházková.

 

Pro využívání parkovacího průkazu platí i nadále všechna ustanovení, která se týkají stávajícího označení O1, v mezinárodním provozu musí uživatel karty respektovat práva hostitelské země. Nový „Parkovací průkaz označující vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou“ je vydáván osobám, které jsou držiteli mimořádných výhod  II. nebo III. stupně (průkaz ZTP a ZTP/P), s výjimkou osob postižených úplnou nebo praktickou hluchotou. K výměně průkazu je nezbytné předložit průkaz ZTP, nebo ZTP/P,  jednu fotografii a stávající parkovací označení O1. Výměna je prováděna zdarma.

 

Nataša Hradní

tiskový úsek