Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Magistrát bude přes svátky fungovat bez větších omezení

18.12.2014 | Pardubická radnice bude i v posledních dnech tohoto roku k dispozici svým občanům. Vyřídit si vše potřebné bude možné v pondělí 22. i v úterý 23. prosince v běžných úředních hodinách. Ve stejném, nezměněném režimu bude otevřeno i po Vánočních svátcích v pondělí 29. a v úterý 30. prosince.

ilustrační foto

Radnice tedy pojede naplno, z technických důvodů bude 22. a 23. prosince uzavřen pouze úsek památkové péče Magistrátu města Pardubic. Jediným dnem, kdy bude omezený režim pro více agend, bude poslední prosinec, tedy Silvestr.

„Ve středu 31. prosince prosíme klienty magistrátu, aby počítali s částečným omezením úředních hodin. Všechny budovy města budou otevřeny pouze do 12:00 hodin. S přelomem roku souvisí také účetní uzávěrky, pokladny magistrátu tedy budou 31. 12. zavřené,“ upozorňuje tajemník pardubické radnice Michal Zitko. Výjimkou bude pokladna v Černé za Bory, kde sídlí registr motorových vozidel. Ta bude v provozu i na Silvestra.

Poslední den roku nebude v provozu ani CzechPOINT. „Na Silvestra se zcela uzavře budova reálky Krajského úřadu, kde CzechPOINT sídlí. Agendu tohoto kontaktního místa, kde lze jinak na počkání získat ověřené dokumenty, navíc bez pokladen nelze vůbec vykonávat,“ upřesnil vedoucí odboru správních agend Petr Kramář. Uzavřené pokladny omezí na Silvestra provoz také agendám svázaným s platbou správních poplatků, jako jsou občanské průkazy, cestovní doklady, evidence obyvatel a matrika.

Z technických důvodů bude poslední den roku a také 2. ledna 2015 zcela uzavřen registr řidičů na náměstí Republiky. Klienti proto v těchto dnech nebudou moci podávat žádosti o vydání řidičského průkazu, paměťových karet, výpisu z evidenční karty řidiče a výpisu z bodového hodnocení, ani vyzvedávat hotové doklady.

 

Alexandra Tušlová

tiskový úsek