Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Magická data lákají snoubence

27.2.2008 | Unikátní datum 29. února využije v Pardubicích ke svatbě devět vdavekchtivých párů. Je to celá polovina všech v únoru sezdaných dvojic. „Tolik svateb v jednom dni obvykle míváme až v letních měsících. Termíny sňatků na „přestupný“ pátek byly velmi rychle obsazené,“ uvedla vedoucí oddělení matriky pardubického magistrátu Zdeňka Havlíčková.

Proč je 29. únor jako termín svatby tak vyhledávaný, lze jen hádat. Snad byla v těchto případech iniciativa při výběru data na straně pánů ženichů. Na čtvrtinu tak omezí riziko manželské krize způsobené opomenutím výročí sňatku.
 
Další řádka snoubenců, kteří vstoupí do stavu manželského v letošním roce, si pak vzala k srdci teorii českého všeuměla Járy Cimrmana o snadno zapamatovatelných datech. „Nejvíce svateb, celkem 27, máme skutečně nahlášených na 8. 8. 2008, čtrnáct párů si řekne své ano 2. 8. 2008,“ prozradila vedoucí oddělení matriky Zdeňka Havlíčková.
 
Pardubičtí zastupitelé však budou oddávat téměř každý pátek a sobotu v roce. Někteří snoubenci si jsou tak jistí v kramflecích, že se nebojí ani „černého“ pátku třináctého v měsíci červnu.
 
Alexandra Tušlová
oddělení vnějších vztahů