Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Lidé mají o strategický plán zájem, své podněty mohou stále podávat

29.7.2014 | Na prezentaci nového strategického plánu města přišla do společenského sálu radnice zhruba stovka lidí. Veřejnost mohla své podněty do akčního plánu na rok 2015 uvést přímo na radnici, do 11. srpna je lidé mohou také posílat e-mailem nebo doručit v písemné podobě na podatelnu magistrátu.

Pardubice znak

Společenský sál magistrátu, kde běžně zasedá zastupitelstvo města, včera odpoledne patřil veřejnému projednání strategického plánu rozvoje města. „Jsem ráda, že má veřejnost zájem o budoucnost města. Strategický plán je něco, co se týká každého obyvatele Pardubic, proto chceme dát všem příležitost seznámit se s tímto materiálem a říct k tomu své námitky a návrhy,“ uvedla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. „Jedna věc je schválení návrhové části strategického plánu. To již zastupitelé schválili. Druhou věcí je však vytvoření akčního plánu na jednotlivé roky. Akční plán obsahuje již konkrétní projekty, pomocí kterých jsou naplňovány schválené cíle stanovené ve strategickém plánu,“ doplnila primátorka. Návrhová část strategického plánu tématicky určuje cíle. Akční plán, který bude vznikat každý rok spolu s rozpočtem města, pak konkretizuje projekty, které se budou ten daný rok realizovat.

Lidé již během veřejného projednání mohli podávat náměty a připomínky „Asi nejčastějším tématem byla doprava, konkrétně navýšení parkovacích míst ve městě. Ale setkali jsme se například i s dotazem na plán výměny starých kanalizací,“ řekla manažerka strategického plánování Blanka Doležalová. Své návrhy, jakým směrem by se měly Pardubice v nejbližších letech rozvíjet, mohou lidé až do 11. srpna zasílat na adresu blanka.dolezalova@mmp.cz nebo donést na podatelnu magistrátu na Pernštýnském nám. 1. Strategický plán a vše s ním související je na internetových stránkách města http://www.pardubice.eu/o-pardubicich/strategicky-plan/2014-2025/

 

Šimon Hradní
tiskový úsek