Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Letní stadion dostane další šanci

18.10.2017 | Zastupitelé budou na svém pondělním jednání znovu hlasovat o letním stadionu. S návrhem na jeho kompletní rekonstrukci, který pro město zpracoval ateliér JIKA – CZ s.r.o., byla spokojena většina členů zastupitelstva. Problémem však zůstává celková cena, která činí 510 milionů korun (s DPH), přičemž rekonstrukce samotného stadionu vyjde s DPH na téměř 303 miliony korun.

Letní stadion nadhled-ze-severovychodu.jpg

„Vzhledem k námitkám proti zmíněné ceně přes 500 milionů korun zastupitelé na pondělním jednání obdrží zprávu s přesnějším rozčleněním nákladů. Oprava samotného stadionu vyjde na 250 milionů korun bez DPH, zbylé výdaje jsou určeny na vybudování dalšího zázemí pro sportovce, parkovacích míst, osvětlení a řešeno bude také nábřeží Labe. Rekonstrukce se tak nebude týkat pouze areálu letního stadionu, nýbrž i jeho okolí,“ podotkla náměstkyně primátora zodpovědná za územní plánování a investice Helena Dvořáčková.

S budoucí podobou stadionu, který byl vybudován za první republiky, souhlasí také pardubický architekt Miroslav Řepa. „S projektantem Slánským jsme kompletně probrali celý návrh. Toto řešení se mi opravdu zamlouvá a nemám k němu jediné připomínky. Jsem šťastný zejména za zachování Brány borců, která vstoupila do povědomí pardubického života a se kterou tento projekt počítá. Velmi oceňuji i to, že hlavní tribuna bude zbavena moderních prvků, jež na ni byly postupem času průběžně přidávány,“ zhodnotil projekt Miroslav Řepa. Právě jeho otec Karel Řepa se podílel na přípravě projektu, podle něhož byl stávající stadion vybudován.

Areál letního stadionu a území vymezené nábřežím Labe a ulicemi Hradecká, U Stadionu a Sukova třída, by se měl podle studie architektů Viktora Drobného a Martina Kabriela radikálně změnit a v budoucnu sloužit jak aktivním sportovcům, tak obyvatelům města ke sportu a relaxaci.  Zachována zůstane Brána borců a hlavní tribuna, které Ministerstvo kultury prohlásilo za kulturní památku. Fotbalové hřiště se dočká přestavby tak, aby jeho parametry v budoucnu vyhověly požadavkům na pořádání zápasů nejvyšší fotbalové soutěže. Využití se dočká také území po bývalé hale ČSTV a jatkách, kde vzniknou dvě hřiště, která budou moci využívat sportovní kluby i veřejnost.

 

Tiskový úsek