Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Letní kino letos ještě v Tyršových sadech

3.5.2011 | Fanoušci pardubického letního kina letos najdou nabídku zajímavých tuzemských i zahraničních filmů na tradičním místě v Tyršových sadech. Naposledy. Od příštího roku bude kino přesunuto o několik desítek metrů dál k ulici Ke Stadionu. Nový prostor pro kino bude vytvořen v rámci revitalizace Tyršových sadů.

„V rámci projektu revitalizace Tyršových sadů musí být ještě zpracována takzvaná tendrová dokumentace.  Pak bude vypsána soutěž na realizaci celé akce, přičemž zhotovitele budeme znát nejdéle v srpnu či v září letošního roku. Teprve potom budeme moci přikročit k samotnému zahájení prací. Ke stěhování kina už v tomto roce tedy není z časového hlediska důvod, z ekonomického pohledu bude navíc výhodnější provést úpravy nového prostoru pro kino až spolu s úpravami sadů, se kterými bezprostředně sousedí,“ vysvětlil setrvání kina v původním místě náměstek primátorky František Brendl.

 

Tato zpráva jistě potěší diváky letního kina a s nadšením ji přivítali i organizátoři filmových projekcí: „Tyršovy sady jsou místem s neopakovatelným geniem loci, proto jsme velmi rádi, že se zde bude moci ještě jeden ročník pardubického letního kina uskutečnit. Naším cílem je, aby letošní ročník byl nejvelkolepějším v historii kina a stal se tak důstojným rozloučením s tradiční lokalitou. Potom budeme mít téměř rok na to, abychom spolu s městem připravili přesun kina ke všeobecné spokojenosti. Tedy tak, aby bylo v souladu s novou podobou Tyršových sadů a současně maximálním způsobem zachovávalo úžasnou atmosféru dosavadních projekcí,“ řekl autor projektu letního kina Jan Motyčka.

 

Představitelé města však nezapomínají ani na ty, kteří nesdílejí nadšení z bezplatné možnosti zhlédnutí atraktivních filmových snímků. „S organizátorem jsme domluveni, že i letos budou učiněna bezpečnostní opatření, která se osvědčila v minulém roce. Současně se bavíme o  možnostech jejich rozšíření ze strany pořadatele i o posílení hlídek městské policie, které by měly dohlížet na klid zejména v době, kdy v kině končí promítání,“ uvedl náměstek Brendl. „Máme informace, že největší stížnosti obyvatel domů na Sukově třídě a v okolí přímo nesouvisely s provozem letního kina, přesto chceme udělat maximum pro to, aby byli lidé bydlící v centru města v době, kdy bude kino fungovat, co nejméně rušeni.“

 

Filmové projekce v Tyršových sadech začnou 1. července a skončí se závěrem letních prázdnin. Během uplynulých pěti ročníků se pardubické letní kino stalo fenoménem, průměrně jej navštívilo 60 000 diváků ročně. Letos chtějí organizátoři připravit takovou filmovou nabídku, která přiláká ještě větší počet milovníků stříbrného plátna.  

 

 

Ondřej Tušl
tiskový mluvčí