Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Křivkův memoriál omezí dopravu v centru

9.5.2016 | Ve čtvrtek 12. května se po roce vrátí do pardubických ulic Memoriál Josefa Křivky. Trasa 40. cyklistického kritéria povede tradičně centrem města a v odpoledních hodinách částečně omezí dopravu.

Křivkův memoriál

Od 16:30 zhruba do 22:00 bude kvůli závodu zcela uzavřena třída Míru, na níž je start i cíl závodu a částečně omezen provoz na náměstí Republiky, Sukově třídě a Masarykově náměstí. Od ústí třídy Míru na náměstí Republiky a dál na Sukově třídě budou, až po Masarykovo náměstí uzavřeny levé jízdní pruhy a veřejná doprava svedena do pravých jízdních pruhů. Masarykovo náměstí bude v době konání závodu pro veřejnou dopravu, s výjimkou městské hromadné dopravy, uzavřeno.

Autobusy a trolejbusy budou jezdit v úseku od třídy Míru po Sukovu třídu obousměrně v levých jízdních pruzích, pravé budou zcela patřit závodníkům. Motoristy povede objízdná trasa obousměrně od křižovatky Masarykova náměstí se Sukovou třídou bezejmennou propojkou do ulice  K Polabinám a na Palackého třídu.

„Náš závod bohužel přináší ve městě problémy v dopravě, ale věříme, že stejně jako v minulosti motoristé budou trpěliví a pochopí a budou tolerovat dopravní omezení a uzavírky v den závodu,“ uvedl ředitel závodu Pavel Petr.

Memoriál Josefa Křivky je závod na okruhu dlouhém 1,5 kilometru. Hlavní závod se jede na 50 okruhů a jeho vítěz mimo jiné získá pohár primátora města Pardubic. Tradice tohoto závodu byla založena v roce 1974 na počest vynikajícího cyklisty Josefa Křivky, rodáka ze Spojila, který  zemřel v roce 1973 ve věku nedožitých 41 let.

 

Nataša Hradní
tiskový úsek