Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Komuniké z jednání rady města konané dne 8. ledna 2008

9.1.2008 | 3. Rada města schválila prodej dalších rozestavěných bytů v ulici Na Spravedlnosti. V současné době je prodáno devět ze 22 bytů, které v dokončovaném domě jsou. Největší zájem je o malé byty.

 9. Rada města odmítla další odklad splátek půjčky, kterou město v roce 2006 poskytlo TJ Lokomotiva Pardubice. Město TJ půjčilo 4,5 milionu korun na zakoupení objektu v ul. T. Novákové. TJ uhradila v roce 2007 čtyři první měsíční splátky, pak požádala o odklad splátek do konce roku 2007. V prosinci loňského roku požádala o další odklad splátek z roku 2007 i letošních splátek do 31. 12. 2008. Konečné rozhodnutí v této věci přísluší zastupitelstvu.
 
12. Rada města schválila poskytnutí dotací z Městského programu prevence kriminality na rok 2008. V rámci programu ministerstva vnitra, do něhož jsou Pardubice zapojeny od roku 1996, bude mezi 22 projektů prevence rozděleno 1,38 milionu korun z celkové částky 1,5 milionu korun.
 
14. Rada města jmenovala k 9. lednu do funkce vedoucí odboru komunitních služeb Ivanu Liedermanovou. Zároveň vzala na vědomí její rezignaci na funkci vedoucí odboru sociálních věcí.
 
19. Rada města odmítla pravidelné konání trhů na Pernštýnském náměstí. S pravidelným stánkovým prodejem v historickém centru Pardubic nesouhlasí ani rada MO I. V radě převládá názor, že pokud by se měly trhy na historickém náměstí konat, pak jen v určitých termínech a s vymezeným sortimentem, podobně jako jsou zde například již několik let pořádány v prosinci Mikulášské trhy.
 
úsek prezentace města