Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Komuniké z jednání rady města konané dne 21. října 2008

3. Rada města doporučila zastupitelstvu města schválit pojmenování nově vzniklé ulice na území Městského obvodu Pardubice I. V souvislosti s novou výstavbou v lokalitě za řekou Chrudimkou vznikla nové ulice, které ponese jméno Winternitzova, podle původních majitelů mlýnu na Chrudimce.
 
19. Rada města schválila Pravidla pro poskytování dotací ze sociálního a zdravotního fondu. Cílem finanční podpory je rozvoj a zkvalitnění ucelené sítě sociálních služeb a podpora žadatelů, kteří doplňují aktivity ostatních organizací působících v těchto oblastech.
 
24. Rada města schválila zřízení útvaru urbanismu a architektury – viz samostatná zpráva
 
25. Rada města schválila podepsání smlouvy o monitoringu provozu nákladních vozidel. Důvodem je rozšíření výroby společnosti JTEKT Automotive Czech Pardubice s.r.o.. proto lze očekávat zvýšený provoz vozidel této společnosti v obci Staré Čívice. Předmětem smlouvy je tedy monitoring a kontrola provozu nákladních automobilů nad 3,5 tuny přepravujicích materiál pro společnost JTEKT, aby nedošlo ke zvýšení průjezdů oproti schválenému stavu. Směrem na Pardubice smí za den projet šest a směrem na Přelouč osm vozidel nad 3,5 tuny.
 
 
Dana Rybnikárová
oddělení vnějších vztahů