Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Jednadvacáté Městské slavnosti začínají

29.9.2014 | Již v pátek začnou Městské slavnosti. Stejně jako tomu bylo loni, tak i letos budou mít dvě části. „Náměstí v pohybu“, jak se letos jmenuje sportovní část slavností, představí desítky sportů a pardubických sportovních klubů. Sportovní část zakončí plochodrážní závod Zlatá přilba.

Slavnosti sportu na Pernštýnském náměstí

Pernštýnské náměstí bude hostit sportovce od 4. do 5. října. „Nový koncept propojení tradiční a sportovní části slavností se u návštěvníků v loňském roce setkal se značným ohlasem, proto jsme se rozhodli v tomto trendu pokračovat i letos,“ řekla organizátorka slavností Jana Fiedlerová z oddělení kultury a cestovního ruchu magistrátu. „Na velkém improvizovaném hřišti opět dostane příležitost ke své prezentaci více než třicet pardubických sportovních klubů, zastupující sporty známé i zcela netradiční. Na hřišti se uskuteční exhibiční zápasy, ukázky tréninků dětí a mládeže či autogramiády úspěšných pardubických sportovců,“ dodala Jana Fiedlerová.

Smyslem akce není pouze prezentovat pardubické sportovní kluby, ale i motivovat děti ke sportu. Páteční dopoledne bude speciálně určené žákům prvního stupně základních škol, kteří si na improvizovaném hřišti pod vedením zkušených trenérů budou moci vyzkoušet 12 druhů sportů včetně basketbalu, taekwonda, orientačního běhu či lezení na horolezecké stěně.

„Město žije kulturou“ neboli druhá část slavností ve dnech 9. – 12. října již zahrnuje tradiční festivalový program s koncerty pod širým nebem, Dny medu, srazem historických vozidel, lampionovým průvodem či velkou ohňostrojovou show na Labi – tentokráte s překvapením.

Podzimní městské slavnosti jsou již tradičně spjaty s největšími sportovními svátky města – Zlatou přilbou, která zakončí sportovní část slavností a Velkou pardubickou steeplechase pak vyvrcholí celé pardubické Městské slavnosti.

Přesný program obou částí festivalu naleznete na www.pardubice.eu a www.ipardubice.cznebo v programových skládačkách, které jsou k dispozici v Turistickém informačním centru Pardubice.

 

Šimon Hradní
tiskový úsek