Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Filmaři „loví“ kompars mezi pardubickými občany

25.3.2008 | „Lidí na přednášku už máme dost, teď bych potřeboval policisty,“ usoudil zhruba dvě hodiny po zahájení castingu pro nový televizní film vedoucí komparsu. „Můžete být policistkou v uniformě nebo v civilu,“ nabídl roli drobné blondýnce. Než se dívka nadála, dostala instrukce kdy a kam se má dostavit a co ji tam čeká a její fotografie rozšířila databázi komparsistů. Stejně jako dalších sedm desítek pardubických občanů se možná objeví na jaře příštího roku v novém filmu Jiřího Stracha Ďáblova lest.

Kompars, který filmaři nyní v Pardubicích hledají, využijí ve scénách z pardubické policie a z prostředí univerzity. Všichni, kteří si alespoň na chvíli chtějí vyzkoušet práci herců a objevit se „na stříbrném plátně“ ve společnosti oblíbených herců, například Ivana Trojana, Jiřího Dvořákači  Ani Gaislerové, se mohou dostavil na casting do foyer společenského sálu pardubické radnice ještě ve středu 27. března mezi 11:00 a 18:00.
 
Filmaři dorazí do Pardubic již tento čtvrtek a zdrží se do 2. dubna. Další scény v Pardubicích natočí mezi 30. dubnem a 5. květnem. První klapka třídílného příběhu s detektivní zápletkou klapla počátkem března, poslední natočí filmaři v prvních květnových dnech.  Pak je čeká několik měsíců práce ve střižně.
 
Tajemný detektivní příběh, na jehož natáčení se režisér Strach vrací do Pardubic, vychází z knihy záhadologa Arnošta Vašíčka Záhada ďáblovy bible. Podle režiséra to bude zajímavý detektivní příběh který diváka upoutá a pobaví a v němž nebude chybět tajemno a nevysvětlitelno.
 
Nataša Hradní
oddělení vnějších vztahů