Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Emma poničila městské lesy a mateřskou školu

3.3.2008 | Víkendová vichřice, která se přehnala i přes Pardubice, způsobila zřejmě největší škody v městských lesích. Emma odnesla i část střechy mateřské školy v Dražkovicích. Během dnešního dne sumarizují pracovníci magistrátu škody, aby město mohlo uplatnit nároky u pojišťovny. Výše škod bude vyčíslena do středy.

„Zatím odhadujeme, že vítr v městských lesích zničil na 500 metrů krychlových dřeva, ale ještě nemáme prověřeny všechny lokality městských lesů,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí Miroslav Míča. Loňský Kyrill polámal v městských lesích zhruba 115 kubíků dřeva a způsobil tak škodu kolem 60.000 korun.
 
Emma se snad nejničivěji přehnala nad Dražkovicemi. Spadlý sloup tam poničil budovu bývalé školy, která je v majetku města. Vítr odnesl i část střechy na tamní mateřské škole. Ani zde zatím nebyla škoda vyčíslena. „Školka funguje bez přerušení, ale jen díky úsilí paní ředitelky a tamních tatínků, kteří střechu ještě během víkendu opravili,“ řekla Kateřina Šmahelová z odboru majetku a investic pardubického magistrátu.
 
Nataša Hradní
oddělení vnějších vztahů