Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Druhé kolo e-aukce energií začalo, přihlášky noste do „Íčka“

5.5.2014 | Sběr přihlášek do druhého kola elektronické aukce silové elektřiny a zemního plynu začal. Od dnešního dne až do 6. června bude pro zájemce otevřeno kontaktní centrum v pardubickém Informačním centru.

pardubice-logo-1c.jpg

„Lidé platí ročně desítky tisíc korun za energie. Tímto způsobem chceme občanům alespoň částečně ulehčit a dát možnost ušetřit,“ uvedla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. „První kolo e-aukce už mají Pardubice za sebou a dovolím si říct, že bylo úspěšné. Celkově jsme lidem ušetřili více než osm milionů korun. Doufám, že i v tomto druhém kole dosáhneme velkých úspor,“ dodala primátorka. Pořadatel účastníkům garantuje úsporu minimálně 11 procent na silové elektřině a 22 procent na zemním plynu.

Do aukce se lidé mohou hlásit až do 6. června. Kontaktní místo pro podání přihlášek je v Informačním centru Pardubice na náměstí Republiky otevřené v pondělí – čtvrtek od 9. do 18 hodin a v pátek od 9 do 16 hodin. Zájemci o levnější energie si s sebou musí přinést kopii smluv na dodávky energií, poslední roční vyúčtování a číslo SIPO nebo číslo účtu, ze kterého hradí zálohy.

Samotná e-aukce energií bude 25. června, lidé ji budou moci sledovat „v přímém přenosu“ ve Společenském sále magistrátu. Již příští týden mohou však přijít také do Společenského sálu na veřejnou besedu. Na otázky o e-aukcích energií bude od ve čtvrtek 15. května od 17 hodin odpovídat jednatel společnosti A-Tender, která aukci pro město pořádá, František Sadílek.

 

Šimon Hradní
tiskový úsek