Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Drobná právní pomoc bude od července fungovat centrálně

27.6.2018 | Pardubickou pobočku drobné právní poradny od července nahradí centrální příjem žádostí. Česká advokátní komora, s ohledem na účinnost novely zákona o advokacii, totiž k 30. červnu ruší bezplatnou právní pomoc v regionálních poradnách v Pardubicích a Hradci Králové.

ilustracni_foto.jpg

Služba bude nově poskytována centrálně, agendu určování advokátu k poskytování bezplatné právní pomoci bude administrativně zpracovávat pobočka České advokátní komory v Brně. Zájemci o bezplatné právní poradenství si budou moci zažádat o radu prostřednictvím formuláře, který bude od 1. července, spolu s dalšími podrobnějšími informacemi o službě, k dispozici na webu České advokátní komory.

Pravidla pro využití bezplatné právní poradny se nemění, tato služba bude i nadále představovat základní orientační poučení o právech a povinnostech subjektu, nebude se tedy jednat o komplexní právní službu v podobě prostudování spisu, sepsání návrhu či smlouvy, zastupování před soudy a podobně. Právní pomoc by navíc neměla přesahovat 30 minut v rámci jedné schůzky a 120 minut ročně. 

 

Více informací naleznete v přiloženém PDF souboru.

 

 

Tiskový úsek