Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Dopravu v sobotu zkomplikuje půlmaraton

17.4.2014 | Tisíce běžců se tuto sobotu sjedou do Pardubic, v jejichž ulicích se poběží tradiční Vinařský půlmaraton. Trasa závodu i jeho doprovodných akcí povede tradičně ulicemi města. Kvůli jejich uzavření bude průjezd městem po celou sobotu komplikovanější než obvykle.

půlmaraton

„V Pardubicích je v současné době uzavřena kvůli opravám část ulice Jana Palacha, která je výpadovkou na Chrudim. Zároveň opravujeme třídu Míru, takže je veškerá městská hromadná doprava vedena po Sukově třídě. Ta bude, stejně jako navazující náměstí Republiky a další ulice, během půlmaratonu uzavřena. Pardubický půlmaraton je však natolik významnou a tradiční akcí, že věřím, že obyvatelé, kterých se dopravní omezení dotknou, nám i organizátorům toto jednodenní nepohodlí odpustí a cesty si naplánují tak, aby je uzavírky omezovaly co nejméně,“ řekla primátorka Štěpánka Fraňková.

V sobotu 19. dubna bude od 05:00 do 16:00 uzavřena Sukova třída, náměstí Republiky, Smetanovo náměstí, ulice Jáhnova, Bubeníkova, Sakařova, Bezdíčkova, Husova, Mezi Mosty, Labská, dva jízdní pruhy v Hradecké ulice a část ulice Studentská. Motoristé tak neprojedou centem města do východní části města.  Ta bude dostupná pouze po ulicích Hlaváčova a Kpt. Jaroše. Po rychlodráze bude jezdit i městská hromadná doprava. Mapa uzavírek je umístěna na webových stránkách města v sekci Dopravní omezení (http://www.pardubice.eu/urad/radnice/odbory-magistratu/odbor-dopravy/aktualni-dopravni-omezeni/vinarsky-pulmaraton/), změny v MHD na stránkách Dopravního podniku města Pardubic.

Nataša Hradní
tiskový úsek