Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Dopravu v Pardubicích čekají těžké týdny

29.1.2014 | Dopravně složité období čeká obyvatele i návštěvníky Pardubic v následujících měsících. Ve městě budou v blízké době zahájeny dvě velké dopravní stavby, které značně zkomplikují průjezd městem.

Pardubice znak

Před podpisem smlouvy s dodavatelem je rekonstrukce třídy Míru, která by měla začít v březnu. Zhruba o měsíc později začne postupná rekonstrukce ulice 17. listopadu a ulice Jana Palacha. „Souběh těchto dvou velkých staveb není právě šťastný, ale nedá se nic dělat. S třídou Míru musíme pospíchat kvůli čerpání peněz z Evropské unie, rekonstrukci výpadovky z města na Chrudim naplánoval její majitel, Pardubický kraj,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Zatím nejsou pevně stanoveny termíny zahájení obou staveb ani jejich harmonogramy, jasno by mělo být po 7. únoru. „Jakmile budeme mít tyto informace, zahájíme informační kampaň, abychom občany informovali o tom, jak budou obě stavby probíhat, jak omezí dopravu ve městě a podobně. Pardubickou dopravu čeká složité období. Již předem prosím veřejnost o trpělivost a shovívavost. Věřím, že vše zvládneme, i když určitě nejlepším dopravním prostředkem bude v letošním roce ve městě jízdní kolo,“ doplnila primátorka.

Během roku 2014 bude Ředitelství silnic a dálnic pokračovat i na rozšiřování nadjezdu u nádraží na čtyřpruh. „Podařilo se nám s ŘSD domluvit na tom, že v letošním roce plánované rozšiřování nadjezdu u nádraží bude organizováno tak, aby nezasahovalo do už tak dost zatíženého provozu v Pardubicích, tedy budou tedy dělat práce mimo komunikaci,“ řekl náměstek primátorky Michal Koláček.

 

Šimon Hradní
tiskový úsek